LY2BRB Jarutis
Jarutis Kanišauskas
1947.03.29-2017.07.15
Vilnius
Ly2brb
Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų
2014-06-04
2brb
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. E klasėje VGTU atstovai užėmė antrąją vietą, M klasėje – pirmąją, antrąją ir trečią vietas. Bendroje įskaitoje VGTU užėmė antrąją vietą.

 Kaune vykusių varžybų metu Mechatronikos ir robotikos mokomosios laboratorijos vedėjas Jorutis Kanišauskas, Mechatronikos ir robotikos katedros magistrantas Andrius Dzedzickis ir Statybos fakulteto magistrantas Adomas Zubrus buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis.
Visi laiveliai kurti J. Kanišausko ir jo studentų: „Turime brėžinius, kuriuos šiek tiek tobulindami, gaminame laivus“.

 Laboratorijos vedėjas džiaugėsi, kad šis užsiėmimas kai kuriems studentams tapęs laisvalaikio dalimi, teikiančia ne tik malonumą, bet ir žinių, gebėjimų: „Studentai gilina savo žinias ir supratimą, nes konstruodami laivelį nuo pradžios iki pabaigos daug ką turi pasidaryti patys. Jie gręžia, frezuoja, tekina, formuoja plastiką, bures... Tai – įgūdžiai, praverčiantys ne tik moksluose, bet ir gyvenime.“

 Komanda 2013 m. rugsėjo mėnesį tapo Lietuvos Respublikos laivų modelių sporto čempionato nugalėtojais. Šiųmetiniame čempionate, prasidedančiame šią savaitę, taip pat dalyvaus.
laivelis
lektuvelis
  2012 Balandžio 26 d. Kūno kultūros ir sporto departamente už indėlį į Lietuvos sporto plėtrą pagerbti ir apdovanoti aktyvią karjerą baigę sportininkai, treneriai, sporto darbuotojai, šįkart dauguma jų – vidutinio, kol kas ne garbingo, bet vis dar darbingo amžiaus.
Pagerbti sporto žmonės, tame tarpe ir
 Jarutis Kanišauskas – 65 metų sukakties proga už didelį indėlį į aviamodelių sporto plėtrą Lietuvoje