Pradedantiesiems

Norintiems susipažinti su radijo mėgėjų veikla galima paskaityti: Radio Mėgėjams Vadovėlį ar Trumpų bangų radijo mėgėjas

Radijo mėgėjas nemokantis telegrafo - radioinvalidas

Citata iš Vokietijos CW klubo tinklapio: www.muenster.org/dtc/

Radijo mėgėjas - kas tai yra ? Jei Jus tai sudomino, tai nuo ko pradėti?

Galimi du variantai:
1. Tapti tikru eterio stebėtoju (SWL - Short Wave Listener), kai nėra ar nebus galimybių įsigyti siųstuvą. Sakysit galima stebėti eteryje dirbančias stotis be SWL šaukinio. Taip galima, bet tada negalėsite išgirstai stočiai nusiųsti ir iš jos gauti QSL kortelės.
(QSL - atvirutės tipo patvirtinimas apie įvykusį radijo ryšį ar vienpusį stebėjimą. Dažnai be privalomų atributų kaip ryšio data, laikas, bangų ruožas darbo rūšis, kita atvirutės pusė paliekama radijo mėgėjo nuožiūrai. Tai gali būti jo nuotrauka, jo miesto ar jo šalies fotografija arba tiesiog koks linksmas vaizdelis). SWL (stebėtojo) šaukinio gavimui reikia išsiųsti prašymą su vardu, pavarde adresu swl[a]lrmd.lt arba: Juozas Norbutas, P. Kriaučiūno g. 3-10, LT-68-298, Marijampolė. Klausimams Juozo tel.: +370 698-58105.

2. Apsisprendus tapti radijo mėgėju ir pačiam dirbti eteryje reikia gauti leidimą užsiimti šia veikla bei šaukinį. Tuomet reikėtų susipažinti su žemiau pateikiamais klausimais:

Susipažinus su šia informacija pateikiamas prašymas Ryšių reguliavimo tarnybai. Sumokamas mokestis už egzaminų laikymą. Kur ir kaip pateikti prašymą bei sumokėti mokestį parašyta RRT tinklalapyje. Galima pasirinkti ir rezervuoti būsimą šaukinį.

Dar keletas aktualių temų:


© ATGAL 2006...2012